“Dit is Diest” in de pers

Foto: VRT NWS

Gisteren kwam het nieuwe nummer van 'Dit is Diest' uit en de provincie Vlaams-Brabant organiseerde een persconferentie om het project voor te stellen.

'Dit is Diest' is een krant gemaakt voor en door inwoners die Nederlands leren of laaggeletterd zijn. De bedoeling is om hen op een laagdrempelige manier op de hoogte te brengen van projecten en activiteiten in eenvoudig verstaanbaar Nederlands. Maar dat is niet alles. Ze worden ook betrokken bij de inhoud en opmaak van de krant, zodat ze het Nederlands kunnen inoefenen. Dit doen ze onder begeleiding van CVO Volt.

Het nieuwe nummer vind je gratis bij het secretariaat in Diest en op een tiental plaatsen in de stad.

Fatou, Aytac en Paulina werden geïnterviewd voor ROB en Haleh voor vrt.nws.

Kom er hier meer over te weten:

Krantje uit Diest gemaakt door anderstaligen is een succes: "Leren veel bij" | VRT NWS: nieuws

'Dit is Diest', een magazine gemaakt door anderstalige Diestenaars: "Dit moet in elke Vlaams-Brabantse gemeente komen" - ROB-tv (robtv.be)

Anderstalige inwoners hebben 2de editie van “Dit is Diest” klaar | Hola Hageland

De digitale versie komt op de website van diest.be.